Prihlásiť

Spraví krajší deň a je zadarmo

Vedeli ste, že 21. januára je medzinárodný deň objatia? Pripomeňme si tak, že toto gesto má v živote veľký význam a pridanú hodnotu. Takýto prejav lásky našich najbližších vždy povzbudí a zlepší deň.

Za touto ideou stojí Kevin Zaborney z Michiganu, ktorý si všimol, že Američania sú príliš zdržanliví, čo sa týka prejavov lásky a vzájomnej náklonnosti. A práve to chcel zmeniť.

A prečo práve 21. januára? Je to deň medzi Vianocami, Silvestrom a Valentínom, kedy všeobecne ľudia nemajú až takú dobrú náladu. A práve Zaborney chcel, aby si ľudia začali prejavovať viac náklonnosti aj na verejnosti a tak tento deň sa stal “Národným dňom objímania”.

Podľa psychoterapeutky Virginie Satir potrebujeme denne 4 objatia pre prežitie, 8 objatí na udržanie si dobrej nálady a 12 objatí, aby sme rástli. Obzvlásť vďaka prejavom lásky a blízkosti v ranom detstve sme v dospelosti šťastnejší a menej vystresovaní. Objatia, láska a podpora detí a bábätiek pomáha v ich rozvoji pohybu, rozprávania aj čítania. A celkovo priaznivo pôsobí na zdravie, upokojuje a vedie k lepšej nálade. 😊

Spravte si tento deň príjemným, vybehnite na romantickú večeru do reštaurácie SV. HUBERTA  v hoteli APOLLO, s priateľmi do kina Teatro Wüstenrot alebo Štátneho divadla Košice.

Obzrite si umenie v Slovenskej národnej galérii, preskúmajte históriu múzea vo Svätom Antone, alebo si oddýchnite a zároveň spoznajte rôzne zaujímavé krajiny s KARTAGO tours. Pamätajte na svojich najbližších v každej dobe a darujte im objatie aj v tento moment.

Nech sa vyberiete oslavovať kdekoľvek a rozhodnete akokoľvek, so Sphere máte veľmi veľa možností a s kartou Sphere ušetríte na každom kroku pri akejkoľvek príležitosti. 😉

 

Kondela

Reštaurácia Breweria

BUBO

Liptovské múzeum v Ružomberku

Ďalšie články z nášho blogu

30 rokov od rozdelenia

1. 1. ubehlo 30 rokov od rozdelenia Československa a vzniku 2 samostatných republík. Dohodu o rozdelení uzavreli v auguste 1992 v brnenskej vile Tugendhat Václav Klaus a Vladimír Mečiar, predsedovia víťazných strán volieb z júna toho istého roku.

Vianoce u našich susedov

Krásna vianočná výzdoba, vianočné vystúpenia, hudba, veľa dobrého jedla, sladkostí aj rôznych špecialít. Vianočné trhy pomaly otvárajú svoje brány a tým rozdúchavajú vianočnú náladu. Spravte si krásny víkend a zažite atmosféru tých najkrajších vianočných trhov v Európe.