Prihlásiť

Spraví krajší deň a je zadarmo

Vedeli ste, že 21. januára je medzinárodný deň objatia? Pripomeňme si tak, že toto gesto má v živote veľký význam a pridanú hodnotu. Takýto prejav lásky našich najbližších vždy povzbudí a zlepší deň.

Za touto ideou stojí Kevin Zaborney z Michiganu, ktorý si všimol, že Američania sú príliš zdržanliví, čo sa týka prejavov lásky a vzájomnej náklonnosti. A práve to chcel zmeniť.

A prečo práve 21. januára? Je to deň medzi Vianocami, Silvestrom a Valentínom, kedy všeobecne ľudia nemajú až takú dobrú náladu. A práve Zaborney chcel, aby si ľudia začali prejavovať viac náklonnosti aj na verejnosti a tak tento deň sa stal “Národným dňom objímania”.

Podľa psychoterapeutky Virginie Satir potrebujeme denne 4 objatia pre prežitie, 8 objatí na udržanie si dobrej nálady a 12 objatí, aby sme rástli. Obzvlásť vďaka prejavom lásky a blízkosti v ranom detstve sme v dospelosti šťastnejší a menej vystresovaní. Objatia, láska a podpora detí a bábätiek pomáha v ich rozvoji pohybu, rozprávania aj čítania. A celkovo priaznivo pôsobí na zdravie, upokojuje a vedie k lepšej nálade. 😊

Spravte si tento deň príjemným, vybehnite na romantickú večeru do reštaurácie SV. HUBERTA  v hoteli APOLLO, s priateľmi do kina Teatro Wüstenrot alebo Štátneho divadla Košice.

Obzrite si umenie v Slovenskej národnej galérii, preskúmajte históriu múzea vo Svätom Antone, alebo si oddýchnite a zároveň spoznajte rôzne zaujímavé krajiny s KARTAGO tours. Pamätajte na svojich najbližších v každej dobe a darujte im objatie aj v tento moment.

Nech sa vyberiete oslavovať kdekoľvek a rozhodnete akokoľvek, so Sphere máte veľmi veľa možností a s kartou Sphere ušetríte na každom kroku pri akejkoľvek príležitosti. 😉

 

Kondela

Reštaurácia Breweria

BUBO

Liptovské múzeum v Ružomberku

Ďalšie články z nášho blogu

Medzinárodný deň zásnub

Možno ste to ani nevedeli, ale 2. marec je ustanovený ako Medzinárodný deň zásnub. Viete, ako majú správne zásnuby vyzerať? Prezradíme vám to.

Medzinárodný deň materinského jazyka

Medzinárodný deň materinského jazyka je sviatok, ktorý pripadá na 21. február. Zaviedla ho UNESCO v roku 1999 ako pripomienku toho, že na svete existuje niečo medzi šiestimi a siedmimi tisíckami jazykov, z ktorých viac ako polovica je ohrozená zánikom, ku ktorému môže dôjsť do konca 21. storočia.