Prihlásiť

Oslávte piknikom príchod leta

Deka, jedlo, pitie a príjemné prostredie s rodinou, priateľmi je vždy kombinácia pri ktorej strávite prijemné chvíle. Už tento týždeň konkrétne 18 júna môžete „osláviť“ medzinárodný deň piknikov podľa svojich predstáv a privítať tak príchod leta.

Z histórie piknikov

Výraz „piknik“ pochádza zo 17. storočia a je z francúzskeho slova „pique-nique“, ktorý označoval gurmána, popíjajúceho víno pod šírim nebom. Zaujímavosťou je, že po francúzskej revolúcii v roku 1789 boli prvýkrát sprístupnené kráľovské parky verejnosti. A tak mohli aj obyčajní ľudia konečne objaviť čaro prechádzky v parkoch a zorganizovať v nich prvé pikniky. V období 18. a 19. storočia sa pikniky pripravovali vo veľkom štýle a niekoľko dní vopred. Napríklad v USA sa formou pikniku oslavuje Deň nezávislosti (4.júl) a v Taliansku je ním veľkonočný pondelok.

Vytvorte si dokonalú atmosféru

Najlepšia časť pikniku je miesto, kde piknik organizujete. Či už ste na pláži, v neďalekom parku alebo vo svojom dvore, skúste vyčleniť vyhradené miesto na usporiadanie pikniku. Prestrite si  roztomilú deku alebo vonkajší koberec spolu s odolnými vankúšmi, aby ste mali čo najväčší komfort.

Buďte múdry pri plánovaní jedálneho lístka

Uistite sa, že ste si zabalili vopred pripravené jedlo, ktoré sa dá jesť pod holým nebom a nepokazí sa ani pri horúcom letnom dni. Pri voľbe jedla sa skúste orientovať viac na studené jedlá, pretože je ľahšie udržiavať veci chladné ako horúce. „Dokonalým je aj jedlo, ktoré nemusí mať kontrolovanú teplotu,“ Zeleninový šalát na báze octu vydrží oveľa lepšie ako šalát s majonézovým dresingom.“

V našom vernostnom programe nájdete množstvo partnerov, vďaka ktorým usporiadať originálny a nezabudnuteľný piknik bude hračka. V ponuke nájdete piknikové koše, deky, kvalitné vína a nápoje ktoré by na žiadnom pikniku rozhodne nemali chýbať. Pozrite si len malú ponuku z toho čo všetko u našich partnerov nájdete.

Dobrá rada na záver 

Piknik je príležitosťou na dokonalý relax a prijemne strávený čas s ľuďmi ktorých máme radi. Uľahčite si to najviac ako to len ide a pri organizovaní pikniku myslite jednoducho a prakticky. Nakoniec, usporiadať piknik by nemalo byť ťažké! Buďte kreatívny, použite to, čo máte, alebo si kúpte vybavenie, ktoré pri ďalšom pikniku znova použijete.

Ďalšie články z nášho blogu

Happylife

„Spoločnosť HAPPYLIFE pôsobí na slovenskom trhu od roku 2009. Našou snahou je vytvárať unikátne a chutné produkty z kvalitných surovín. Zameriavame sa najmä na kategóriu „free from“ – tz. bez gluténu, bez laktózy, bez pridaného cukru atď.

Eko topánky

Životné prostredie, a teda ani planéta, nie sú v najlepšom čase. Spoločnosť Ekotopánky sa aktívne podieľa na zvyšovaní povedomia a spájaní síl s cieľom zabezpečiť lepšiu budúcnosť. Pracujú na tom prostredníctvom ponuky výrobkov od značiek, ktoré svoju environmentálnu filozofiu preklopili do svojich výrobných procesov.

Viete koľko vody denne zjeme?

Podľa organizácie GRACE Communications Foundation tvoria potraviny, ktoré jeme, dve tretiny celkovej spotreby vody. Ako je to možné? Jednoducho! Musíme totiž vziať do úvahy druhotnú spotrebu vody, tzv. „virtuálnu vodu“, ktorá sa spotrebuje na výrobu potravín. Ale samozrejme nielen potravín, ale aj oblečenia atď.