Prihlásiť

Moderné a ekologické balenie potravín

Vedeli ste, že ročne sa na Slovensku spotrebuje cca 160 miliónov téglikov, z toho 73 % s viečkom? V rámci EÚ je toto číslo ešte oveľa varovnejšie a približne ide o 17,4 miliárd téglikov a 12 miliárd viečok!

Pokiaľ dávate prednosť pitiu kávy take away, pred posedením v kaviarni, nemusíte sa svoje záľuby hneď vzdávať, ale môžete zvoliť ekologickejší prístup k svojej záľube.

Tým najjednoduchším riešením je nosiť si svoj vlastný termohrnček, ktorých je na trhu naozaj veľa. Nižšie pre vás máme pár tipov, kde ho môžete zakúpiť v rámci programu Sphere, teda výhodnejšie.

Zaujímavým konceptom, ktorý určite stojí za vyskúšanie, je REkrabička a REkelímok, kde si môžete na partnerských miestach konceptu za vratnú zálohu 3 € za krabičku a 2 € za kelímok tieto zapožičať a zase na ktoromkoľvek z vybraných miest vrátiť. Užijete si tak nielen dobré jedlo a kávu, ale bude vás hriať aj príjemný pocit z ušetreného odpadu.

Viac na: www.rekrabicka.sk

Ďalšie články z nášho blogu

Medzinárodný deň vzdelania

Na 24. januára 2024 pripadá Medzinárodný deň vzdelania. A hoci sa jedná o sviatok, ktorý nemá zatiaľ dlhú tradíciu, oslavujeme ho od roku 2019, jeho význam je nedoceniteľný…

Novoročné predsavzatia

Novoročné predsavzatia sú skvelým spôsobom, ako si stanoviť ciele pre nový rok a zamerať sa na osobný rozvoj či zmeny. Pokiaľ sa rozhodnete nedávať si novoročné predsavzatie, je to v poriadku. Niektorí ľudia preferujú nastavovanie cieľov priebežne s možnosťou meniť svoje plány bez ohľadu na nový rok. Dôležité je mať jasné ciele a stratégie, ktoré vám pomôžu dosiahnuť to, čo si prajete a očakávate.

Vianočné zaujímavosti

VEDELI STE, ŽE? …história adventných vencov je stará približne 150 rokov a že tie prvé mali podobu dreveného kolesa od vozidla s 23 sviecami, 4 veľkými bielymi a 19 malými červenými? Pričom sa zapaľovala od začiatku decembra každý deň až do Štedrého dňa vždy jedna svieca, vo všedné dni malá červená a cez adventné nedele veľká biela.