Prihlásiť

Ako si aktivovať kartu Sphere

Aktivácia karty znamená vytvorenie online účtu, s ktorým sa budete prihlasovať na naše webové stránky a do mobilnej aplikácie Sphere. Proces aktivácie je ľahký. Budete potrebovať iba číslo zo zadnej strany vašej karty (tzv. EAN), alebo promokód v prípade karty elektronickej, a niekoľko málo osobných údajov. Aktiváciu môžete vykonať na webe alebo v mobilnej aplikácii Sphere.

Návod na aktiváciu karty

1. Otvorte si stránku pre aktiváciu karty

Odkaz pre aktiváciu karty nájdete v hlavičke či pätičke webu Sphere na počítači, alebo po rozkliku horného menu v mobile. Mobilné aplikácie Sphere a mobilné verzie nášho webu fungujú totožne.

Nie je to vaša prvá karta?

Pokiaľ už máte účet Sphere spojený s inou kartou, nie je potrebné vytvárať nový. Všetky svoje karty môžete prepojiť do jedného účtu. Stačí sa prihlásiť a prejsť na Nastavenia / Moje karty / Pridať kartu.

2. Zadajte EAN alebo promokód

Na aktiváciu plastovej karty Sphere zadajte číslo karty (EAN). Na aktiváciu čisto elektronickej karty zadajte promokód.

EAN je 13-miestne číslo pod čiarovým kódom na zadnej strane vašej plastovej karty Sphere, resp. platobnej karty s programom Sphere.

3. Zvoľte typ karty (len pre promokód)

Niektoré promokódy umožňujú voľbu z niekoľkých typov karty, ktoré sa líšia napríklad dizajnom, cenou, alebo dobou platnosti. Vyberte si, ktorú z ponúkaných kariet chcete aktivovať a pokračujte na ďalší krok.

4. Vyplňte prihlasovacie a kontaktné údaje

V sekcii Prihlasovacie údaje si zvoľte email a heslo, s ktorými sa budete prihlasovať do svojho online účtu Sphere. Použite e-mailovú adresu  ku ktorej máte prístup, pretože vám na ňu pošleme overovací e-mail.

V sekcii Kontaktné údaje uveďte meno držiteľa karty. Dobrovoľne môžete zadať aj rok narodenia, oslovenia a telefónne číslo.

Aby vám neutiekli akčné ponuky a súťaže, nezabudnite na konci formulára udeliť súhlas so zasielaním newslettera.

5. Skontrolujte e-mailovú schránku a potvrďte e-mail

Prihláste sa do svojej e-mailovej schránky a počkajte, až vám od nás dorazí správa s odkazom na potvrdenie e-mailovej adresy. Mala by doraziť v priebehu niekoľkých minút. V nej potom kliknite na tlačidlo „Potvrdiť e-mail“.

Ak e-mail nemôžete nájsť, skontrolujte priečinok s nevyžiadanou poštou a tiež záložky Spam a Reklamy v prípade, že používate Gmail. Pokiaľ e-mail naozaj nedorazí ani počas nasledujúcich 30 minút je možné, že ste pri registrácii urobili preklep a omylom uviedli zlú e-mailovú adresu. V tom prípade skúste aktiváciu vykonať znova od prvého kroku a uistite sa, že e-mail zadávate správne.

6. Hotovo! Prihláste sa do svojho nového účtu

Potvrdením e-mailu je vaša registrácia dokončená. Prihláste sa do svojho nového účtu prostredníctvom e-mailovej adresy a hesla, ktoré ste si zvolili v kroku 4.

Ak ste registráciu vykonali na počítači, odporúčame vám stiahnuť si elektronickú kartu Sphere do svojho smartfónu. Prihlasovacie údaje k webovému a mobilnému účtu Sphere sú rovnaké.