Prihlásiť

Využívajte výhody programu Sphere a Bookingu naplno!

Vedeli ste, že keď sa prihlásite na Booking priamym preklikom z nášho katalógu partnerov na www.sphere.sk, môžete využívať výhody svojho účtu Genius a ešte získať 5 bodov za každé utratené 4 eurá na svoj bodový účet vo Sphere? A to sa fakt oplatí!

A prečo cestovať práve cez Booking? Pretože to má naozaj mnoho výhod:

 

 • Istota rezervácie a okamžité potvrdenie jej vytvorenia
 • Zobrazenie konečnej ceny za ubytovanie (prípadne viditeľne zobrazené doplatky po príchode) 
 • Najširšia ponuka ubytovania po celom svete
 • Všetky druhy ubytovania
 • Variabilita podmienok rezervácie
 • Väčšinou lacnejšie ako konkurencia a cestovné kancelárie
 • Zákaznícka podpora aj v SJ
 • Prehľadnosť stránok a slovenský obsah
 • Autentické hodnotenia ubytovania
 • Veľké množstvo filtrov ponúk
 • Mobilná aplikácia
 • Sprievodca niektorých destinácií zadarmo (Rím, Tokio, Barcelona, Viedeň, Paríž…)

Pred samotným vyhľadávaním odporúčame každému, aby si založil Genius účet, kvôli prístupu ku všetkým ponukám, tajným ponukám a lacnejším cenám. Navyše vďaka tomu budete mať vždy správne nastavený jazyk a menu. Normálne tento účet obdržíte po 5tich rezerváciách ročne cez Booking, ale je možné si tento účet vytvoriť ako „firemný“ aj keď žiadnu firmu nemáte a tak získa tento účet okamžite. Nikto nekontroluje, či daná firma naozaj existuje, alebo nie a na jeho založenie stačia základné údaje.

Ďalšie odporúčania:

 • Vždy buďte prihlásený pod Genius účtom.
 • Používajte správne filtre ponúk viď nižšie.
 • Čítajte recenzie, ale nezameriavajte sa iba na negatívne hodnotenie, vždy je niekto nespokojný.
 • Premýšľajte u typu ubytovacieho zariadenia a typu izby – tieto parametre si zadávajú prevádzkovatelia ubytovania sami a môže sa stať, že sa zariadenie volá „Apartmán u Jara“ a typ izby je „Chata“. V tom prípade je asi niečo zle.
 • Pred vytvorením rezervácie vyberte správny počet osôb a zvážte podmienky rezervácie (vratné alebo nevratné podmienky). Nevratné rezervácie sú spravidla lacnejšie, pretože ihneď po rezervácii môže ubytovateľ strhnúť celú čiastku rezervácie z vašej karty a pri zrušení nemáte nárok na jej vrátenie.

A čo dodať na záver?

Booking je tvorený tak, aby bol užívateľsky čo najpríjemnejší a zároveň ukazoval zariadenia, ktoré sú najobľúbenejšie a najvýnosnejšie. Pred každou cestou je dôležité si uvedomiť, prečo tam idem a čo očakávam od ubytovania. Určite budem zadávať iné filtre na predĺžený víkend v Ríme, letnú dovolenku na Kréte s rodinou a prenájmom chaty s bandou priateľov. Preto ukážem, ktoré filtre by som použil ja pri týchto cestách. Sú to moje preferencie a každý si môže zvoliť svoj ideálny mix.

Zdroj: http://cestovanipolopate.cz/modry-svet-booking-com

Autor: Marek Pýcha

Ďalšie články z nášho blogu

Príďte sa zabaviť na Otvorenie leta – 1. ročník festivalu CHÂTEAU BELA FEST s 50% zľavou pre SPHERE!

V jedinečnej atmosfére luxusného kaštieľa Château Bela, obklopení krásou a históriou, sa môžete tešiť na večer plný skvelej hudby. Kapela Gladiator, známa svojimi energickými vystúpeniami a hitmi, ktoré milujú generácie fanúšikov, vám prinesie svoje najväčšie hity a novinky. Marián Čekovský, obľúbený spevák, skladateľ a multiinštrumentalista, vás očarí svojou charizmou a jedinečným hudobným štýlom. Gáspár Laci, známy maďarský spevák s výrazným hlasom a pôsobivou prítomnosťou, prinesie do programu špeciálnu dávku emotívnej a vášnivej hudby. Château Bela Fest sa bude konať v sobotu 29. júna 2024 od 18:00 do 23:00 v areáli kaštieľa, v starej jazdiarni Hala Bela.

Vo Sphere oslavujeme 30 rokov

Čas je pojem veľmi relatívny. A aj keď je tou najspravodlivejšou veličinou, pretože nám všetkým odmeriava úplne rovnako, jeho vnímanie rovnaké nie je. Veci príjemné utekajú vždy tak nejako rýchlejšie a tie opačné sa tiahnu ako med. Avšak stačí letmý pohľad do kalendára alebo na hodinky a hneď vieme, na čom sme. A tak úplne presne tiež vieme, že vernostný program Sphere oslávi Slovenskej aj v Českej republike tento rok 30. rokov od svojho založenia.

História golfu

Na otázku, kto vymyslel golf, sa pravdivú a presnú odpoveď asi nedozvieme. O pôvode golfovej hry sa sporí niekoľko národov a zároveň existuje mnoho teórií o začiatkoch tejto hry. Jediné, čo vieme je, že už v stredoveku existovalo v Európe niekoľko hier s palicou a loptičkou. Niektorí historici sa domnievajú, že jednou z hier bola palle-maille. Tá sa hrávala vo francúzskych a talianskych uliciach. Pri tejto hre sa používala palica s paličkou. Cieľom bolo trafiť cieľ, ktorý bol buď na zemi, alebo zavesený pomocou palice s paličkou a drevenéj gule.