Prihlásiť

Novoročné predsavzatia

Novoročné predsavzatia sú skvelým spôsobom, ako si stanoviť ciele pre nový rok a zamerať sa na osobný rozvoj či zmeny. Pokiaľ sa rozhodnete nedávať si novoročné predsavzatie, je to v poriadku. Niektorí ľudia preferujú nastavovanie cieľov priebežne s možnosťou meniť svoje plány bez ohľadu na nový rok. Dôležité je mať jasné ciele a stratégie, ktoré vám pomôžu dosiahnuť to, čo si prajete a očakávate.

Ak sa rozhodnete to tento rok predsa len skúsiť, tak vedzte, že dodržanie novoročných predsavzatí môže byť síce náročné, ale existujú stratégie, ako zvýšiť šancu na ich splnenie. Tu je niekoľko tipov:

Špecifikujte ciele: Stanovte si konkrétne a merateľné ciele. Čím sú ciele jasnejšie, tým jednoduchšie je ich sledovať a dosiahnuť.

Rozdeľte si ciele na menšie kroky: rozdelenie veľkých cieľov na menšie úlohy uľahčuje dosahovanie pokroku a udržuje motiváciu.

Vytvorte si plán: urobte si plán, ako dosiahnuť svoje ciele. Pravidelné plánovanie a sledovanie pokroku môžu pomôcť udržať motiváciu.

Buďte realistickí: stanovte si realistické ciele, neklaďte si nereálne očakávania, ktoré by vás mohli demotivovať.

Buďte pružní: buďte otvorení zmenám a upravujte svoje plány podľa aktuálnych potrieb a okolností.

Nájdite si podporu: zdieľajte svoje ciele s rodinou alebo priateľmi. Podpora a zdieľanie skúseností môžu byť silnou motiváciou.

Odmeňte sa: stanovte si odmeny pre dosiahnutie čiastkových cieľov. Odmena môže posilniť motiváciu a posunúť vás vpred.

Nestrácajte vieru: pokiaľ dôjde k neočakávanému zaváhaniu, nevzdávajte sa. Udržujte pozitívny postoj a vráťte sa späť k cieľu.

Ďalšie články z nášho blogu

Veľká noc u starých Slovanov

Myslíte si, že veľkonočné oslavy vznikli až s príchodom kresťanstva? Rozhodne nie, sviatky na začiatku jari sú oveľa staršie ako toto náboženstvo. Každému je asi jasné, že kresťania oslavujú smrť a vzkriesenie Ježiša Krista, málokto však vie, že v tomto období oslavoval aj sám Ježiš – kresťanská Veľká noc sa totiž časovo viac menej prekrýva s židovským sviatkom Pesach, ktorý je pripomienkou vyňatia Izraelitov z Egypta. Mnoho pohanských kmeňov z rôznych oblastí sveta oslavovalo v tomto období príchod jari, našich slovanských predkov nevynímajúc.

Prvý jarný deň 20.marec

Astronomicky prvý jarný deň príde 20. marca 2024 presne o 04.07 hodín. To bude ten okamih, kedy Slnko vstúpi do znamenia Barana. Zároveň bude tento deň vychádzať presne na východe a zapadať presne na západe. Deň bude rovnako dlhý ako noc a zatiaľ čo na južnom póle Slnko vyjde, na severnom naopak v rovnakom okamihu zapadne…
Jan Amos Komenský český barokový spisovateľ, filozof, náboženský spisovateľ, pedagóg, politický spisovateľ a vedecký spisovateľ 1592–1670

6 dôvodov, prečo čítať knihy

„Nemilovať knihy znamená nemilovať múdrosť. Nemilovať múdrosť však znamená stať sa hlupákom.“
Jan Amos Komenský český barokový spisovateľ, filozof, náboženský spisovateľ, pedagóg, politický spisovateľ a vedecký spisovateľ 1592–1670