Prihlásiť

Nenechajte svoju kartu SPHERE zaháľať ani v lete

Pretože leto ešte rozhodne nepovedalo posledné slovo a pred nami je takmer celá druhá polovica prázdnin či dovoleniek, prinášame vám inšpiráciu, ktorú možno pri svojich cestách uvítate. My leňošiť môžeme, ale svoju kartu Sphere v žiadnom prípade zaháľať nenechávajte:)

PO VODE

Aj plavby loďou sa tešia v posledných rokoch veľkej obľube medzi cestovateľmi. Covidové obdobie síce trošku tento trend pribrzdilo, ale zdá sa, že opäť prichádza k slovu a jedným z dôvodov je určite fakt, že sa loďou môžete dostať takmer do celého sveta. Ďalším veľkým plusom je, že si môžete užívať príjemný luxus spojený s pobytom na „plávajúcom hoteli“, a pritom spoznávať množstvo destinácií.

Z tisícok ponúk plavieb pre vás Cruise Club vyberá tie najzaujímavejšie okruhy a najnovšie lode od rôznych plavebných spoločností. Na plavby vždy cestujú s vami, teda aj neskúsení cestovatelia sa nemajú čoho obávať. Postarajú sa o transfery, prevedú vás po lodi a zorganizujú aj zaujímavé výlety.

CK CRUISE CLUB
PLTE NA VÁHU
PRAŽSKÉ BENÁTKY

NA KOLESÁCH EKOLOGICKY

Bez preháňania možno povedať, že ak nejaký šport prekonal v posledných rokoch renesanciu a zažíva neutíchajúci boom, je to určite cyklistika. Svoju zásluhu na tom majú určite aj elektrobicykle, vďaka ktorým môžu na bicykli jazdiť takmer všetci. Na Slovensku na vás čaká viac ako 13 000 kilometrov vyznačených cyklotrás, vďaka ktorým môžete spoznávať malebné kúty našej krajiny z cyklistického sedla. Pandémia urýchlila trend nielen v používaní bicyklov ale svoje miesto si v mobilite získali aj kolobežky a elektrické kolobežky, ktoré sa tešia čoraz väčšej obľube. 

Kto už niekedy vyskúšal poznávanie sveta zo sedla bicykla, dobre vie, že pohľad naňho má spoza riadidiel svoje neopakovateľné kúzlo. Vône, tváre, krajina, dedinky aj mestá sa predstavujú z bezprostrednej blízkosti. Spoznávajte jedno z najkrajších miest našej krajiny Donovaly rýchlo, ekologicky a pohodlne zo sedadla modernej e-kolobežky alebo bicykla a zažite pri tom veľa zábavy na dvoch kolesách.

 

PARK SNOW DONOVALY
GOTHAL LIPTOVSKÁ OSADA
SALAMANDRA RESORT

PO PAMIATKÁCH

Letné mesiace sú priam ideálne na návštevu najrôznejších kultúrnych pamiatok. Či už to sú hrady, zámky alebo múzeá s najrôznejším zameraním. Niektoré sú priamo určené deťom, iné sú zamerané skôr na dospelých návštevníkov, ale väčšina z nich vás obohatí aj pobaví bez ohľadu na vek.

Múzeum vo Svätom Antone sídli v barokovo klasicistickom kaštieli z polovice 18. storočia. O kaštieli sa traduje, že jeho stavba symbolizovala kalendárny rok – 4 vchody, 7 arkád, 12 komínov, 52 izieb a 365 okien.  Pôvodní majitelia zachovali v kaštieli unikátne zbierky svetového významu. 

 

MÚZEUM VO SVÄTOM ANTONE
MINCOVŇA KREMNICA
MÚZEUM PRAVEKU

Ďalšie články z nášho blogu

Vianoce u našich susedov

Krásna vianočná výzdoba, vianočné vystúpenia, hudba, veľa dobrého jedla, sladkostí aj rôznych špecialít. Vianočné trhy pomaly otvárajú svoje brány a tým rozdúchavajú vianočnú náladu. Spravte si krásny víkend a zažite atmosféru tých najkrajších vianočných trhov v Európe.

Ako si vybrať vhodného lektora jógy?

Jóga sa teší stále väčšej popularite a my chápeme prečo. Veľkou výhodou okrem fyzického cvičenia je aj relaxácia, ktorá prináša pokoj mysle. Navyše na dnešnom trhu nájdeme nepreberné množstvo štýlov jogy a lektorov, a tak si každý nájde to svoje. Ako ale spoznať dobrého lektora jogy? To nie je úplne jednoduché. Prinášame vám tipy, ktoré by vám s výberom mohli pomôcť.

 Halloween

Jeden deň v roku, keď sa chceme naozaj báť, alebo nie? Strašidelná výzdoba, kostýmy a hororové filmy. To je najskôr to, čo sa Vám pod týmto pojmom vybaví. Ale má tento sviatok aj nejaký význam, okrem toho, aby nám behal mráz po chrbte?