Prihlásiť

Nenechajte svoju kartu SPHERE zaháľať ani v lete

Pretože leto ešte rozhodne nepovedalo posledné slovo a pred nami je takmer celá druhá polovica prázdnin či dovoleniek, prinášame vám inšpiráciu, ktorú možno pri svojich cestách uvítate. My leňošiť môžeme, ale svoju kartu Sphere v žiadnom prípade zaháľať nenechávajte:)

PO VODE

Aj plavby loďou sa tešia v posledných rokoch veľkej obľube medzi cestovateľmi. Covidové obdobie síce trošku tento trend pribrzdilo, ale zdá sa, že opäť prichádza k slovu a jedným z dôvodov je určite fakt, že sa loďou môžete dostať takmer do celého sveta. Ďalším veľkým plusom je, že si môžete užívať príjemný luxus spojený s pobytom na „plávajúcom hoteli“, a pritom spoznávať množstvo destinácií.

Z tisícok ponúk plavieb pre vás Cruise Club vyberá tie najzaujímavejšie okruhy a najnovšie lode od rôznych plavebných spoločností. Na plavby vždy cestujú s vami, teda aj neskúsení cestovatelia sa nemajú čoho obávať. Postarajú sa o transfery, prevedú vás po lodi a zorganizujú aj zaujímavé výlety.

CK CRUISE CLUB
PLTE NA VÁHU
PRAŽSKÉ BENÁTKY

NA KOLESÁCH EKOLOGICKY

Bez preháňania možno povedať, že ak nejaký šport prekonal v posledných rokoch renesanciu a zažíva neutíchajúci boom, je to určite cyklistika. Svoju zásluhu na tom majú určite aj elektrobicykle, vďaka ktorým môžu na bicykli jazdiť takmer všetci. Na Slovensku na vás čaká viac ako 13 000 kilometrov vyznačených cyklotrás, vďaka ktorým môžete spoznávať malebné kúty našej krajiny z cyklistického sedla. Pandémia urýchlila trend nielen v používaní bicyklov ale svoje miesto si v mobilite získali aj kolobežky a elektrické kolobežky, ktoré sa tešia čoraz väčšej obľube. 

Kto už niekedy vyskúšal poznávanie sveta zo sedla bicykla, dobre vie, že pohľad naňho má spoza riadidiel svoje neopakovateľné kúzlo. Vône, tváre, krajina, dedinky aj mestá sa predstavujú z bezprostrednej blízkosti. Spoznávajte jedno z najkrajších miest našej krajiny Donovaly rýchlo, ekologicky a pohodlne zo sedadla modernej e-kolobežky alebo bicykla a zažite pri tom veľa zábavy na dvoch kolesách.

 

PARK SNOW DONOVALY
GOTHAL LIPTOVSKÁ OSADA
SALAMANDRA RESORT

PO PAMIATKÁCH

Letné mesiace sú priam ideálne na návštevu najrôznejších kultúrnych pamiatok. Či už to sú hrady, zámky alebo múzeá s najrôznejším zameraním. Niektoré sú priamo určené deťom, iné sú zamerané skôr na dospelých návštevníkov, ale väčšina z nich vás obohatí aj pobaví bez ohľadu na vek.

Múzeum vo Svätom Antone sídli v barokovo klasicistickom kaštieli z polovice 18. storočia. O kaštieli sa traduje, že jeho stavba symbolizovala kalendárny rok – 4 vchody, 7 arkád, 12 komínov, 52 izieb a 365 okien.  Pôvodní majitelia zachovali v kaštieli unikátne zbierky svetového významu. 

 

MÚZEUM VO SVÄTOM ANTONE
MINCOVŇA KREMNICA
MÚZEUM PRAVEKU

Ďalšie články z nášho blogu

Príďte sa zabaviť na Otvorenie leta – 1. ročník festivalu CHÂTEAU BELA FEST s 50% zľavou pre SPHERE!

V jedinečnej atmosfére luxusného kaštieľa Château Bela, obklopení krásou a históriou, sa môžete tešiť na večer plný skvelej hudby. Kapela Gladiator, známa svojimi energickými vystúpeniami a hitmi, ktoré milujú generácie fanúšikov, vám prinesie svoje najväčšie hity a novinky. Marián Čekovský, obľúbený spevák, skladateľ a multiinštrumentalista, vás očarí svojou charizmou a jedinečným hudobným štýlom. Gáspár Laci, známy maďarský spevák s výrazným hlasom a pôsobivou prítomnosťou, prinesie do programu špeciálnu dávku emotívnej a vášnivej hudby. Château Bela Fest sa bude konať v sobotu 29. júna 2024 od 18:00 do 23:00 v areáli kaštieľa, v starej jazdiarni Hala Bela.

Vo Sphere oslavujeme 30 rokov

Čas je pojem veľmi relatívny. A aj keď je tou najspravodlivejšou veličinou, pretože nám všetkým odmeriava úplne rovnako, jeho vnímanie rovnaké nie je. Veci príjemné utekajú vždy tak nejako rýchlejšie a tie opačné sa tiahnu ako med. Avšak stačí letmý pohľad do kalendára alebo na hodinky a hneď vieme, na čom sme. A tak úplne presne tiež vieme, že vernostný program Sphere oslávi Slovenskej aj v Českej republike tento rok 30. rokov od svojho založenia.

História golfu

Na otázku, kto vymyslel golf, sa pravdivú a presnú odpoveď asi nedozvieme. O pôvode golfovej hry sa sporí niekoľko národov a zároveň existuje mnoho teórií o začiatkoch tejto hry. Jediné, čo vieme je, že už v stredoveku existovalo v Európe niekoľko hier s palicou a loptičkou. Niektorí historici sa domnievajú, že jednou z hier bola palle-maille. Tá sa hrávala vo francúzskych a talianskych uliciach. Pri tejto hre sa používala palica s paličkou. Cieľom bolo trafiť cieľ, ktorý bol buď na zemi, alebo zavesený pomocou palice s paličkou a drevenéj gule.