Prihlásiť

Čítanie je SEXY!

Marec je mesiac knihy a preto sa s vami podelíme o 5 rád, ktoré vám dokážu, že áno, čítanie je zábava! Nielenže vám pomôže zlepšiť život, ale budete aj vďaka nemu atraktívnejší a sexy.

Taktiež ste dookola v detstve počúvali od rodičov a učiteľov, aby ste čítali? Že knihy zlepšia vaše čitateľské schopnosti a komunikáciu, ale vtedy sa vám čítanie zdalo veľmi nudné a nezaujímavé🤷‍♀️. Aj teraz na nás neustále vyskakujú ľudia z rôznych reklám a tvrdia stále to isté, ako je čítanie zábavné a pomôže vám stať sa úspešným a ako úspešní ľudia čítajú obrovské množstvo kníh ročne.  Aj vďaka čítaniu sa vedeli posunúť v živote, zarobiť veľa peňazí a dosiahnuť svoje ciele atd….

Viete čo majú všetci títo ľudia spoločné?  Pravdu, čítanie JE SEXY!

Čítanie zlepšuje nielen  komunikačné alebo čitateľské schopnosti, ale aj osobnosť. Čítanie pomáha pochopiť dôležitosť viery v seba samého, zlepšuje kvalitu života a urobí z vás lepšieho človeka, a nielen to. Čítanie zmení vašu cestu od neznámeho k známemu. 

Marec je mesiac knihy a preto sa s vami podelíme o 5  rád, ktoré vám dokážu, že áno, čítanie je zábava, nielenže vám pomôže zlepšiť váš život, ale aj vďaka nemu budete  atraktívnejší a sexy😎

 1. Zlepšuje vedomosti

  Všetci určite súhlasíte s tým, že mať vedomosti sú jedna z najdôležitejších komodít, ktorou disponujeme, ako ľudia. Učenie a získavanie vedomostí nikdy nevyjde z módy, určite vám to pomôže v živote, ako aj bestseller od Jean-Francois Marmion s názvom Psychológia stupidity.

 2.  Inteligencia je sexy

  Sapiosexuáli by súhlasili s tým, že nič na tomto svete nemôže byť viac sexy ako inteligencia, Sapiosexuál je osoba, ktorú sexuálne priťahuje inteligencia u iných, a existujú rôzni ľudia, ktorí považujú inteligentných ľudí za atraktívnejších, preferujú kontakt iba s 🤓 inteligentnými a múdrymi ľuďmi.

 3.  Kľudná a  pokojná myseľ

  Prostredníctvom čítania sa naučíte riešiť problémy hladko a pokojne a zvládnete takmer každú situáciu, pretože vďaka mentorom sa naučíte, ako zvládať problémy a ako postupovať v živote bez toho, aby ste boli frustrovaní. 🧘‍♀️Ľudia s pokojnou mysľou sú veľmi príťažliví, vedia zostať pokojní aj v najhoršom scenári.

 4.  Rozširuje konverzáciu/tému na diskusiu

  Čítaním sa zlepšuje vaša komunikácia, zvyšujú sa vaše vedomosti, rozširuje sa vaša kreativita a zlepšuje sa vaša osobnosť, všetky tieto faktory sú naozaj veľmi dôležité pre vaše sebavedomie a keď získate sebavedomie, môžete sa kedykoľvek s kýmkoľvek rozprávať, budete mať v hlave rôzne témy na diskusiu a môžete rozšíriť  konverzáciu s niekým výberom akejkoľvek témy, pretože budete mať vedomosti o danej veci.

 5. Empatia / ľudskosť

  V tomto uponáhľanom svete nemá nikto čas na seba, ako môžeme pochopiť alebo dokonca počúvať problémy druhých, moja osobná skúsenosť je, že som sa prostredníctvom čítania kníh naučila byť dobrým poslucháčom, v tomto uponáhľanom svete ľudia chcú, aby ich niekto počúval, aby ich pochopil, a ak sa dokážete stať dobrým poslucháčom, stanete sa aj atraktívnym a pokorným človekom. Preto sa snažte pochopiť empatiu a ľudskosť, nezabúdajte, že ľudskosť je na prvom mieste, a keď máte v sebe túto ľudskosť, stanete sa nielen milým alebo príťažlivým človekom, ale aj odvážnym človekom.

Tak čo presvedčili sme vás, že čítanie je späť v móde? Veríme, že áno a preto máte od nás super zľavy v Pantha Rhei a Albatros media 😎

Ďalšie články z nášho blogu

Medzinárodný deň zásnub

Možno ste to ani nevedeli, ale 2. marec je ustanovený ako Medzinárodný deň zásnub. Viete, ako majú správne zásnuby vyzerať? Prezradíme vám to.

Medzinárodný deň materinského jazyka

Medzinárodný deň materinského jazyka je sviatok, ktorý pripadá na 21. február. Zaviedla ho UNESCO v roku 1999 ako pripomienku toho, že na svete existuje niečo medzi šiestimi a siedmimi tisíckami jazykov, z ktorých viac ako polovica je ohrozená zánikom, ku ktorému môže dôjsť do konca 21. storočia.

Spraví krajší deň a je zadarmo

Vedeli ste, že 21. januára je medzinárodný deň objatia? Pripomeňme si tak, že toto gesto má v živote veľký význam a pridanú hodnotu. Takýto prejav lásky našich najbližších vždy povzbudí a zlepší deň.