Prihlásiť

Ako prežijete deň bozkávania vy?

Vedeli ste, že aj bozk má svoj sviatok? Áno, je to tak, pretože 6.7. pripadá Svetovému dňu bozkávania a zároveň Medzinárodnému dňu objatia!

Sviatok bozkávania

Pokiaľ sa radi bozkávate, robíte veľmi dobre, pretože okrem toho, že je bozkávanie vo väčšine prípadov príjemné, je tiež zdravé! Počas bozku sa vyplavujú hormóny šťastia endorfíny, spaľujú sa kalórie a predchádza sa zubnému kazu. A to už predsa stojí za trochu námahy,
nie?

A keď už oslavujeme Svetový deň bozku, poďme si povedať o bozkávaní pár zaujímavých údajov:

Viete, že:

  • sa dá bozkávanie študovať v odbore zvanom filematológia?
  • oskulologista je študent tohto odboru?
  • 70-ročný človek strávil bozkávaním približne 76 dní?
  • najdlhší bozk sa odohral v Thajsku a trval 58 hodín, 35 minút a 58 sekúnd?
  • pri jednom bozku si bozkávajúci odovzdajú cca 40 tisíc baktérií a zapoja 34 tvárových svalov?
  • citlivosť pier je 200x vyššia, než citlivosť prstov?
  • priemerná dĺžka bozku je 12 sekúnd
  • zvyšuje sa pri ňom krvný tlak a zlepšuje obeh krvi?
  • nevydarený prvý bozk odradil od ďalšej schôdzky 59% mužov a 66% žien?

Takže dobrá rada na záver? Trénujte, trénujte, trénujte, pretože cvik robí majstra!

A aby boli vaše pery vždy jemné a hebké, je potrebné im venovať náležitú starostlivosť a od nás tu máte pár tipov na inšpiráciu!

Ďalšie články z nášho blogu

Happylife

„Spoločnosť HAPPYLIFE pôsobí na slovenskom trhu od roku 2009. Našou snahou je vytvárať unikátne a chutné produkty z kvalitných surovín. Zameriavame sa najmä na kategóriu „free from“ – tz. bez gluténu, bez laktózy, bez pridaného cukru atď.

Eko topánky

Životné prostredie, a teda ani planéta, nie sú v najlepšom čase. Spoločnosť Ekotopánky sa aktívne podieľa na zvyšovaní povedomia a spájaní síl s cieľom zabezpečiť lepšiu budúcnosť. Pracujú na tom prostredníctvom ponuky výrobkov od značiek, ktoré svoju environmentálnu filozofiu preklopili do svojich výrobných procesov.

Viete koľko vody denne zjeme?

Podľa organizácie GRACE Communications Foundation tvoria potraviny, ktoré jeme, dve tretiny celkovej spotreby vody. Ako je to možné? Jednoducho! Musíme totiž vziať do úvahy druhotnú spotrebu vody, tzv. „virtuálnu vodu“, ktorá sa spotrebuje na výrobu potravín. Ale samozrejme nielen potravín, ale aj oblečenia atď.