Prihlásiť

Aj zvieratká si zaslúžia mať domov

Každé zvieratko túži mať domov, svojho pána, priateľov na hranie a pohodu. No často krát ich nachádzame opustené na ulici, v útulkoch... Sklamali sa, pretože boli brané ako hračky, no napriek tomu stále veria v šťastný život a príjemnú ľudskú spoločnosť.

Útulky na Slovensku

Na Slovensku v súčasnosti funguje už viac ako 50 útulkov, avšak často krát  s plnými kapacitami. Tento týždeň si pripomíname medzinárodný deň zvierat bez domova, preto správajme sa k zvieratám úctivo a pomáhajme tým, ktorí to potrebujú.

Ak uvažujete o zaobstaraní si zvieratka, určite navštívte útulok. Sú spravované organizáciami, ktorým záleží na ich zdraví a osude. Prioritnou možnosťou je teda adopcia, kedy zamestnanci útulku zisťujú či psík alebo mačka u vás bude mať všetko potrebné.

Prvý kontakt so zvieratkom

Dôležité je zoznámenie sa a najlepšie je ak máte možnosť ísť na krátku prechádzku pred samotnou adopciou a podpísaním papierov. V blízkosti a počas kontaktu so zvieraťom si všímajte jeho správanie.  Ak je šťastné, či pokojné a nechá sa pohladkať či poškrabkať, bude vaším skvelým parťákom na celý život.

Najznámejšia organizácia je Sloboda Zvierat, ktorá funguje už takmer 30 rokov. Ročne zachránia okolo 2500 psíkov. Pomáha tým, že motivuje k schvaľovaniu zákonov a vytvára kampane, ktoré smerujú k zákazu týrania a ubližovaniu zvieratám akýmkoľvek spôsobom.

Ďalšie známe organizácie a útulky, ktoré pomáhajú zvieratám v núdzi sú:

  • OZ Tuláčik v Brezne
  • Útulok Hafkáči v Považskej Bystrici
  • OZ Pes v Núdzi v Budči
  • Útulok Nádej v Novom Meste nad Váhom
  • OZ Život je pes v Rožňave

V každom útulku je možné pomôcť aj finančne, priniesť hračky, maškrty, granule, či ísť s chlpáčom na prechádzku.

A čo je potrebné k zvieraciemu šťastiu? Maškrty, hračky, pelechy… Všetko nájdete u našich partnerov, vždy so zľavou vďaka Sphere

Ďalšie články z nášho blogu

Zdravie je len jedno – podporte ho s Hill Vital

HillVital už niekoľko rokov na slovenskom trhu distribuuje komplexné produktové rady určené na široké spektrum zdravotných ťažkostí. HillVital sa orientuje na unikátne bylinné extrakty, čoho výsledkom sú čisto prírodné produkty spĺňajúce štandardy najvyššej kvality.

Nakopnite svoju imunitu

Náš imunitný systém je udatný rytier, ktorý nás chráni pred infekciami – predovšetkým pred vírusmi, baktériami, ďalšími mikróbmi, a to 24 hodín denne. Žiadne pauzy si neberie. Ale my mu jeho prácu občas sťažujeme, či chceme alebo nechceme. Nespíme dostatočne, stresujeme sa v práci, nejeme dostatok kvalitných potravín a množstvo ďalšieho. Asi každý vieme, ako by sme mali žiť, aby sme boli zdraví a fit, ale v každodennom zhone je to niekedy ťažké.

Happylife

„Spoločnosť HAPPYLIFE pôsobí na slovenskom trhu od roku 2009. Našou snahou je vytvárať unikátne a chutné produkty z kvalitných surovín. Zameriavame sa najmä na kategóriu „free from“ – tz. bez gluténu, bez laktózy, bez pridaného cukru atď.