Prihlásiť

Aj zvieratká si zaslúžia mať domov

Každé zvieratko túži mať domov, svojho pána, priateľov na hranie a pohodu. No často krát ich nachádzame opustené na ulici, v útulkoch... Sklamali sa, pretože boli brané ako hračky, no napriek tomu stále veria v šťastný život a príjemnú ľudskú spoločnosť.

Útulky na Slovensku

Na Slovensku v súčasnosti funguje už viac ako 50 útulkov, avšak často krát  s plnými kapacitami. Tento týždeň si pripomíname medzinárodný deň zvierat bez domova, preto správajme sa k zvieratám úctivo a pomáhajme tým, ktorí to potrebujú.

Ak uvažujete o zaobstaraní si zvieratka, určite navštívte útulok. Sú spravované organizáciami, ktorým záleží na ich zdraví a osude. Prioritnou možnosťou je teda adopcia, kedy zamestnanci útulku zisťujú či psík alebo mačka u vás bude mať všetko potrebné.

Prvý kontakt so zvieratkom

Dôležité je zoznámenie sa a najlepšie je ak máte možnosť ísť na krátku prechádzku pred samotnou adopciou a podpísaním papierov. V blízkosti a počas kontaktu so zvieraťom si všímajte jeho správanie.  Ak je šťastné, či pokojné a nechá sa pohladkať či poškrabkať, bude vaším skvelým parťákom na celý život.

Najznámejšia organizácia je Sloboda Zvierat, ktorá funguje už takmer 30 rokov. Ročne zachránia okolo 2500 psíkov. Pomáha tým, že motivuje k schvaľovaniu zákonov a vytvára kampane, ktoré smerujú k zákazu týrania a ubližovaniu zvieratám akýmkoľvek spôsobom.

Ďalšie známe organizácie a útulky, ktoré pomáhajú zvieratám v núdzi sú:

  • OZ Tuláčik v Brezne
  • Útulok Hafkáči v Považskej Bystrici
  • OZ Pes v Núdzi v Budči
  • Útulok Nádej v Novom Meste nad Váhom
  • OZ Život je pes v Rožňave

V každom útulku je možné pomôcť aj finančne, priniesť hračky, maškrty, granule, či ísť s chlpáčom na prechádzku.

A čo je potrebné k zvieraciemu šťastiu? Maškrty, hračky, pelechy… Všetko nájdete u našich partnerov, vždy so zľavou vďaka Sphere

Ďalšie články z nášho blogu

Medzinárodný deň zásnub

Možno ste to ani nevedeli, ale 2. marec je ustanovený ako Medzinárodný deň zásnub. Viete, ako majú správne zásnuby vyzerať? Prezradíme vám to.