Prihlásiť

5 tipov na čo myslieť pred nástupom do školy

August je v plnom prúde, pomaly začne september a s tým aj nový školský rok. Ďalšia nová príležitosť naučiť sa veľa nového, zlepšovať sa a venovať sa svojim koníčkom. Začína sa preto príprava a hľadanie odložených vecí, pomôcok, či oblečenia z minulého školského roka.

Hrabanie v skrini, triedenie oblečenia, upratovanie pracovného stola alebo vymýšľanie nových receptov čo na desiatu. Často sa stáva, že v taške v sáčku sa nájde ešte stará, nepekne páchnuca a vyzerajúca desiata spred niekoľkých mesiacov. 

Všetci to poznáme. Každý potrebuje energiu do školských dní a preto sa desiata stáva nevyhnutnou. Používate na balenie desiaty sáčky? Je to rýchle a jednoduché, avšak mnohokrát sa desiata spľaští, deformuje a zošmykne pod knihy

Čo je eko, šetrné a dobré spraviť pred nástupom do školy?

  • Základom je recyklovať, t.j. vytriediť si staré veci a dobre si premyslieť čo je už nepoužiteľné a čo sa dá napríklad vyčistiť a opäť používať.
  • Pri nákupe oblečenia sa zamerať skôr na kvalitu výrobku ako kvantitu. Na výrobu 1 kg oblečenia je potrebných 100 až 150 litrov vody. Z tohto dôvodu je lepšie nakupovať kvalitné oblečenie od lokálnych značiek.
  • Pre udržanie čerstvosti, tvaru je šikovné použiť napríklad box na desiatu alebo eko vrecko, ktoré sú zero waste a je možné ich používať opakovane. Vďaka nim bude ľahké a pohodlné si do školy zobrať napríklad aj nakrájané ovocie na doplnenie vitamínov a energie.
  • Pre zdravie je dôležitý aj pitný režim, preto je výhodné vybrať si ekologickú fľašu, úplne bez obsahu škodlivých látok, a zobrať si ľahko so sebou smoothie, vodu, džús…. A ak sa po čase objaví usadenina, ľahko to vyčistíte pomocou sódy bikarbóny s teplou vodou alebo kypriaceho prášku.
  • Mať dobrú náladu, stanoviť si dosiahnuteľné ciele, tešiť sa z maličkostí a každý deň prežiť naplno. 🙂

Navyše s aktivovanou kartou Sphere nakúpite vždy výhodne, so zľavou a zbierate aj body. Neváhajte a využite svoju kartu naplno.

Prajeme veľa úspechov a šťastia v Novom školskom roku! 😉


ZOOT


Bagabaga.sk


moe2

Moe.sk


Ekomarket.sk

Ďalšie články z nášho blogu

Medzinárodný deň zásnub

Možno ste to ani nevedeli, ale 2. marec je ustanovený ako Medzinárodný deň zásnub. Viete, ako majú správne zásnuby vyzerať? Prezradíme vám to.