Prihlásiť

5 tipov na čo myslieť pred nástupom do školy

August je v plnom prúde, pomaly začne september a s tým aj nový školský rok. Ďalšia nová príležitosť naučiť sa veľa nového, zlepšovať sa a venovať sa svojim koníčkom. Začína sa preto príprava a hľadanie odložených vecí, pomôcok, či oblečenia z minulého školského roka.

Hrabanie v skrini, triedenie oblečenia, upratovanie pracovného stola alebo vymýšľanie nových receptov čo na desiatu. Často sa stáva, že v taške v sáčku sa nájde ešte stará, nepekne páchnuca a vyzerajúca desiata spred niekoľkých mesiacov. 

Všetci to poznáme. Každý potrebuje energiu do školských dní a preto sa desiata stáva nevyhnutnou. Používate na balenie desiaty sáčky? Je to rýchle a jednoduché, avšak mnohokrát sa desiata spľaští, deformuje a zošmykne pod knihy

Čo je eko, šetrné a dobré spraviť pred nástupom do školy?

  • Základom je recyklovať, t.j. vytriediť si staré veci a dobre si premyslieť čo je už nepoužiteľné a čo sa dá napríklad vyčistiť a opäť používať.
  • Pri nákupe oblečenia sa zamerať skôr na kvalitu výrobku ako kvantitu. Na výrobu 1 kg oblečenia je potrebných 100 až 150 litrov vody. Z tohto dôvodu je lepšie nakupovať kvalitné oblečenie od lokálnych značiek.
  • Pre udržanie čerstvosti, tvaru je šikovné použiť napríklad box na desiatu alebo eko vrecko, ktoré sú zero waste a je možné ich používať opakovane. Vďaka nim bude ľahké a pohodlné si do školy zobrať napríklad aj nakrájané ovocie na doplnenie vitamínov a energie.
  • Pre zdravie je dôležitý aj pitný režim, preto je výhodné vybrať si ekologickú fľašu, úplne bez obsahu škodlivých látok, a zobrať si ľahko so sebou smoothie, vodu, džús…. A ak sa po čase objaví usadenina, ľahko to vyčistíte pomocou sódy bikarbóny s teplou vodou alebo kypriaceho prášku.
  • Mať dobrú náladu, stanoviť si dosiahnuteľné ciele, tešiť sa z maličkostí a každý deň prežiť naplno. 🙂

Navyše s aktivovanou kartou Sphere nakúpite vždy výhodne, so zľavou a zbierate aj body. Neváhajte a využite svoju kartu naplno.

Prajeme veľa úspechov a šťastia v Novom školskom roku! 😉


ZOOT


Bagabaga.sk


moe2

Moe.sk


Ekomarket.sk

Ďalšie články z nášho blogu

1.Máj – Sviatok lásky a jari

„Bol neskorý večer – prvý máj – večerný máj – bol lásky čas. Hrdličkin pozýval k láske hlas, kde borovicový zaváňal háj…“ Túto slávnu báseň od Karla Hynka Máchu určite všetci dobre poznáte. Tento lásky čas 1. máj už sa blíži. Je to tradičný český sviatok zamilovaných, niečo ako je v Amerike Valentín. Hoci u nás mnoho ľudí začalo oslavovať Valentína, 1. máj má stále svoje čaro.Jan Amos Komenský český barokový spisovateľ, filozof, náboženský spisovateľ, pedagóg, politický spisovateľ a vedecký spisovateľ 1592–1670

Veľká noc u starých Slovanov

Myslíte si, že veľkonočné oslavy vznikli až s príchodom kresťanstva? Rozhodne nie, sviatky na začiatku jari sú oveľa staršie ako toto náboženstvo. Každému je asi jasné, že kresťania oslavujú smrť a vzkriesenie Ježiša Krista, málokto však vie, že v tomto období oslavoval aj sám Ježiš – kresťanská Veľká noc sa totiž časovo viac menej prekrýva s židovským sviatkom Pesach, ktorý je pripomienkou vyňatia Izraelitov z Egypta. Mnoho pohanských kmeňov z rôznych oblastí sveta oslavovalo v tomto období príchod jari, našich slovanských predkov nevynímajúc.

Prvý jarný deň 20.marec

Astronomicky prvý jarný deň príde 20. marca 2024 presne o 04.07 hodín. To bude ten okamih, kedy Slnko vstúpi do znamenia Barana. Zároveň bude tento deň vychádzať presne na východe a zapadať presne na západe. Deň bude rovnako dlhý ako noc a zatiaľ čo na južnom póle Slnko vyjde, na severnom naopak v rovnakom okamihu zapadne…
Jan Amos Komenský český barokový spisovateľ, filozof, náboženský spisovateľ, pedagóg, politický spisovateľ a vedecký spisovateľ 1592–1670