Dovolenkujte na Slovensku a spoznajte krásy Štiavnických vrchov.

 
facebook
youtube

 

 

DOVOLENKA NA SLOVENSKU - ŠTIAVNICKÉ VRCHY

Štiavnické vrchy sú ako stvorené na skvelú dovolenku. Osobitným prvkom krajiny sú umelé jazerá, ktoré pôvodne slúžili ako rezervoáre vody pre miestne bane. Klenotom je Banská Štiavnica, v minulosti nazývaná Strieborné mesto, pretože sa sem zbiehali za zlatom a striebrom dobrodruhovia z Európy, Turci aj lúpežní rytieri. Medzi dominanty mesta patrí tiež štiavnická Kalvária, ktorá stojí na kopci Ostrý vrch, priamo v epicentre sopky.

Inšpirujte sa našimi tipmi a spoznávajte krásy okolia Banskej Štiavnice, Kremnice, či okolitej prírody, ktorá ukrýva množstvo zaujímavých zákutí.

 

Komfortné a pohodlné ubytovanie

HOTEL GRAND MATEJ

Útulný hotel v historickom centre Banskej Štiavnice s reštauráciou, veľkou letnou terasou, parkovaním aj wellness centrom. Je tu pre vás aj požičovňa elektro bicyklov, tak hor sa na výlety!

REZERVOVAŤ

SALAMANDRA RESORT HOTEL

Uprostred Štiavnických vrchov, v blízkom dotyku s jedinečnými tajchami, ponúka hotel Salamandra zážitky pre rodiny s deťmi, ale aj aktívny relax o akom snívate.

REZERVOVAŤ

HOTEL GOLFER

Skvelé miesto na spojenie oddychu a golfu v nádhernom prostredí Kremnických vrchov neďaleko starobylého baníckeho a mincovníckeho mesta Kremnica.

REZERVOVAŤ

 

Niečo pod zub

PIZZERIA KACHELMAN

Príjemne posedieť a pochutnať si na talianskych špecialitách, môžete v srdci Banskej Štiavnice.

ZISTIŤ VIAC

ČAJOVŇA KLOPAČKA

Ponúka viac ako 150 druhov čaju a čajových špecialít. Skvelé miesto na posedenie s priateľmi.

ZISTIŤ VIAC

 

Voľný čas

KÚPELE SKLENÉ TEPLICE

Vyskúšajte európsky unikát Parenicu - jaskynný parný kúpeľ s liečivou termálnou vodou s teplotou 42 °C bohatou na minerály. Vaše telo sa Vám poďakuje.

NAVŠTÍVIŤ

MÚZEUM SV. ANTON

Navštívte kaštieľ vo Svätom Antone, ktorý je od roku 1985 národnou kultúrnou pamiatkou. Súčasťou prehliadky kaštieľa je aj poľovnícka expozícia s diorámami zvierat.

NAVŠTÍVIŤ

MINCOVŇA KREMNICA

História mincovne siaha do 14. storočia a funguje dodnes. Je to miesto, ktoré sa oplatí navštívíť a môžete si tu dať vyrobiť aj svoju vlastnú mincu.

NAVŠTÍVIŤ

Tipy na turistiku a výlety v okolí

 

Adresa: EFIN, spol. s r. o., Svätoplukova 28, 821 08 Bratislava
Telefón +421 252 927 684
Email: sphere@sphere.sk