OBLEČTE SA DO ZIMY

rsz_842-1.jpg

 

UDRŽATEĽNÁ ZNAČKA 

Kvalitné outdoorové oblečenie by nemalo byť vyrábané len do prírody, ale tiež s ohľadom na ňu. V prírode platí, že miesta, ktoré ste navštívili, by sme mali zanechať v takom stave, v akom sme ich našli. Príkladom spoločnosti, ktorej nie je životné prostredie ľahostajné a pre ktorú je udržateľnosť jednou zo zásadných tém, je napr. švédska značka Fjällräven. A ide jej to – najväčšia nezávislá európska štúdia zameraná na udržateľnosť Sustainable Brand Index™ v marci 2020 vyhlásila Fjällräven za najudržateľnejšiu značku outdoorového vybavenia vo Švédsku. Udržateľnosť tu proste nie je niečím špecifickým, niečím naviac, ale naopak, jedným zo základných kameňov, na ktorom stojí celá filozofia značky. Veľkú pozornosť venuje Fjällräven tiež výberu materiálov a vývoju vlastných textílií. Na outdoorové vybavenie sa skvele hodí nylon alebo polyester - rýchlo schnú, sú odolné a ľahko sa udržiavajú. Na ich výrobu sa ale používajú fosílne palivá. Fjällräven sa snaží čoraz viac využívať recyklované varianty týchto materiálov, vďaka čomu sa značne znižuje uhlíková stopa týchto produktov. Už niekoľko rokov tiež používa výhradne organickú bavlnu, ktorej pestovanie zaťažuje planétu mnohonásobne menej než je tomu v prípade konvenčnej varianty

TIP: Fjällräven Greenland No. 1 Down

Klasická bunda značky Fjällräven, pánska Greenland No. 1 Down Jacket M je vyrobená na základe klasickej bundy Greenland z roku 1968. Vonkajšok tvorí odolný G-1000® Eco, ktorý je navoskovaním ešte odolnejší proti nepriaznivým poveternostným podmienkam, ako vietor a prehánky. Bunda obsahuje zateplenie z husacieho páperia s plnivosťou 800Cuin. Je vhodná počas chladných dní v jeseni alebo v zime na outdoorové aktivity, alebo v meste. Štyri vonkajšie vrecká a jedno vnútorné poskytnú dostatok priestoru pre drobnosti.

TIP: Fjällräven Kanken Re-Wool

Originálny mestský batoh Fjällräven Kanken Re-Wool s tradičnými detailami. Je vyrobený z materiálu melton, čo je robustná tkanina z recyklovanej vlny. Vrecká, zadná časť a vnútro sú vyrobené z odolného materiálu G-1000® Heavy Duty Eco S a ramenné popruhy sú textilné ako u klasických Kankenov. Batoh je excelentným, štýlovým doplnkom na každodenné nosenie, do školy, práce, na cestovanie a pod..

TIP: Fjällräven Vidda Pro Wool Padded

Zimná pánska bunda Fjällräven Vidda Pro Wool Padded Jacket je pevná, odolná a teplá so spoľahlivými funkciami. Ideálna na treking alebo výpravy do prírody v chladnom počasí. Je vyrobená z pevného, vodoodolného a vetruodolného materiálu G-1000 Eco. Výplň tvorí starostlivo vyberaná švédska vlna a PLA - bioplast z kukuričného škrobu. Bunda disponuje ôsmymi vreckami pre dostatok priestoru na veci, ktoré potrebujete mať po ruke. Nastaviteľná kapucňa má podšívku z recyklovanej vlny. Jej vodoodolnosť je možné posilniť navoskovaním - vosk Greendand Wax od Fjällräven.

TIP: Fjällräven Greenland Re-Wool Cardigan W

Krásny klasický pletený sveter Fjällräven Greenland Re-Wool Cardigan pre dámy, ktorý skvele zahreje počas chladných dní. Je vyrobený z recyklovanej vlny s pridaním polyamidu pre vyššiu odolnosť a dlhšiu životnosť. Poskytne ženský strih, ktorý výborne sadne, a má aj predĺžené rukávy, ktoré si ľahko vyhrniete.

zdroj:sportrysy.sk