AKO POSTUPOVAŤ PRI PRENÁJME AUTA POČAS DOVOLENKY 

 600x310.png

Ako máme postupovať pri prenájme auta počas dovolenky? Ktoré doklady budeme potrebovať a na aké poplatky sa máme pripraviť?

Pýtali sme sa JURAJA MAČIKA, NETWORK & MARKETING MANAGERA SPOLOČNOSTI AVIS

Pri výbere auta je potrebné v prvom rade zhodnotiť, akú kategóriu vozidla potrebujete, koľko osôb sa vo vozidle bude viezť, a akú objemnú batožinu máte. Kategórie vozidiel zväčša reprezentuje konkrétny model a značka auta, musíte však počítať, že tieto informácie sú orientačné a požičovne negarantujú konkrétnu značku a model. Teda, nemali by ste sa sústrediť vyslovene na tento údaj. Môžete však počítať s tým, že auto, ktoré vám bude prenajaté, bude zodpovedať danej kategórii prípadne bude ešte o kategóriu vyššie. 

Otváracia doba požičovní býva na letiskách najdlhšia, ak máte neskorý prílet, tak priamo na letisku je najväčšia šanca, že si vozidlo prevezmete aj v neskorších hodinách. 

Niektoré požičovne poskytujú možnosť vrátenia vozidla v inom meste, môžete si tak váš výlet naplánovať aj s odletom z iného letiska alebo destinácie. Očakávajte však, že za túto možnosť si vo väčšine prípadov budete musieť priplatiť. 

K prenájmu budete určite potrebovať vodičský preukaz a cestovný pas alebo občiansky  preukaz. Nezabudnite na kreditnú kartu, v niektorých prípadoch postačuje aj debetná karta.  Dajte si však pozor na platnosť vašej karty, najlepšie je, ak je platná ešte minimálne 6 mesiacov. Pred vycestovaním si skontrolujte povolený limit vašej karty, aby ste pri prenájme vozidiel z vyšších kategórií nemali problém so zložením depozitu. Ten sa pohybuje vo výške od 500 €, záleží od kategórie vozidla, dĺžky prenájmu, či krajiny.

Medzi najčastejšie využívané doplnkové služby patria detské sedačky, gps navigácie, wifi, poistenie vozidla.

Odporúčame prenajímať autá z dobre známych medzinárodných autopožičovní, aby ste mali istotu, že váš prenájom bude vybavený presne podľa vašich predstáv a potrieb.

Rozhovor je prevzatý z magazínu FreeSphere - 25 rokov Sphere, str. 48