Prihlásiť

5 tipov na čo myslieť pred nástupom do školy

August je v plnom prúde, pomaly začne september a s tým aj nový školský rok. Ďalšia nová príležitosť naučiť sa veľa nového, zlepšovať sa a venovať sa svojim koníčkom. Začína sa preto príprava a hľadanie odložených vecí, pomôcok, či oblečenia z minulého školského roka.

Hrabanie v skrini, triedenie oblečenia, upratovanie pracovného stola alebo vymýšľanie nových receptov čo na desiatu. Často sa stáva, že v taške v sáčku sa nájde ešte stará, nepekne páchnuca a vyzerajúca desiata spred niekoľkých mesiacov. 

Všetci to poznáme. Každý potrebuje energiu do školských dní a preto sa desiata stáva nevyhnutnou. Používate na balenie desiaty sáčky? Je to rýchle a jednoduché, avšak mnohokrát sa desiata spľaští, deformuje a zošmykne pod knihy

Čo je eko, šetrné a dobré spraviť pred nástupom do školy?

  • Základom je recyklovať, t.j. vytriediť si staré veci a dobre si premyslieť čo je už nepoužiteľné a čo sa dá napríklad vyčistiť a opäť používať.
  • Pri nákupe oblečenia sa zamerať skôr na kvalitu výrobku ako kvantitu. Na výrobu 1 kg oblečenia je potrebných 100 až 150 litrov vody. Z tohto dôvodu je lepšie nakupovať kvalitné oblečenie od lokálnych značiek.
  • Pre udržanie čerstvosti, tvaru je šikovné použiť napríklad box na desiatu alebo eko vrecko, ktoré sú zero waste a je možné ich používať opakovane. Vďaka nim bude ľahké a pohodlné si do školy zobrať napríklad aj nakrájané ovocie na doplnenie vitamínov a energie.
  • Pre zdravie je dôležitý aj pitný režim, preto je výhodné vybrať si ekologickú fľašu, úplne bez obsahu škodlivých látok, a zobrať si ľahko so sebou smoothie, vodu, džús…. A ak sa po čase objaví usadenina, ľahko to vyčistíte pomocou sódy bikarbóny s teplou vodou alebo kypriaceho prášku.
  • Mať dobrú náladu, stanoviť si dosiahnuteľné ciele, tešiť sa z maličkostí a každý deň prežiť naplno. 🙂

Navyše s aktivovanou kartou Sphere nakúpite vždy výhodne, so zľavou a zbierate aj body. Neváhajte a využite svoju kartu naplno.

Prajeme veľa úspechov a šťastia v Novom školskom roku! 😉

 

ZOOT

Bagabaga.sk

Moe.sk

Ekomarket.sk

Ďalšie články z nášho blogu

Zdravie je len jedno – podporte ho s Hill Vital

HillVital už niekoľko rokov na slovenskom trhu distribuuje komplexné produktové rady určené na široké spektrum zdravotných ťažkostí. HillVital sa orientuje na unikátne bylinné extrakty, čoho výsledkom sú čisto prírodné produkty spĺňajúce štandardy najvyššej kvality.

Nakopnite svoju imunitu

Náš imunitný systém je udatný rytier, ktorý nás chráni pred infekciami – predovšetkým pred vírusmi, baktériami, ďalšími mikróbmi, a to 24 hodín denne. Žiadne pauzy si neberie. Ale my mu jeho prácu občas sťažujeme, či chceme alebo nechceme. Nespíme dostatočne, stresujeme sa v práci, nejeme dostatok kvalitných potravín a množstvo ďalšieho. Asi každý vieme, ako by sme mali žiť, aby sme boli zdraví a fit, ale v každodennom zhone je to niekedy ťažké.

Happylife

„Spoločnosť HAPPYLIFE pôsobí na slovenskom trhu od roku 2009. Našou snahou je vytvárať unikátne a chutné produkty z kvalitných surovín. Zameriavame sa najmä na kategóriu „free from“ – tz. bez gluténu, bez laktózy, bez pridaného cukru atď.